Kočka prý patřila k oblíbenému zvířeti v případě divadelní a filmové herečky a brněnské patriotky už od dětství. „Teď máme ale kombinaci obojího. Kocour Moris už dosáhl požehnaného věku, je mu 17, vlčák, přesněji psí dáma Adéla, už oslavil deset. Ale jsou to největší kamarádi,“ prozradila herečka.

A jak vypadá soužití obou zvířat s dcerkami Barborkou a Rozálií? „Od malička je znají. Pes, který je větší než holky a váží 45 kilo, jim přijde normální. Určitě mají větší respekt z kocoura, který může občas seknout. Hrají si s oběma, i když občas jsou zvířata raději, když jim holky dají pokoj,“ směje se Pavla.

Jak dokážou u Vitázků skloubit péči o zvířectvo s pracovním zápřahem a rodičovskými povinnostmi? „Tak jak zvládám děti, musím zvládnout i zvířata. Kočka si poradí, jeden dva dny můžeme v klidu odjet. Navíc existuje obětavý tým sousedů a kamarádů, kteří pomohou. Ale na druhou stranu jsem si zvířata obstarala s tím, že se o ně budeme starat, takže to s dovolenými nepřeháníme. Jsou to zkrátka naši parťáci a nedílná součást rodiny.“

„Adéla jezdí všude s námi. Pro kocoura by to bylo spíš trápení, tak poprosíme sousedku o nakrmení a pomazlení,“ prozradila Pavla.

Kmotry vernisáže a obrazu kocourka Toffyho

Protože šlo o kočky, Dušan s Pavlou bez mrknutí oka nedávno souhlasili s účastí na vernisáži obrazů ZeměKočky a Souhvězdí Bohumila Hrabala v galerii Aviatik v Pršticích na Brněnsku. Stali se zároveň kmotry při dražbě obrazu kočičího krasavce Toffyho. Autorkou je návrhářka, výtvarnice a někdejší Miss Morava a Sympatie z roku 1991 Romana Štrynclová.

Výtěžek z dražby olejomalby, která potrvá do půlnoci 31. července, poputuje na konto ostopovického útulku LuckyCats.

Bližší informace k průběhu dražby najdete ZDE