ROMY&ROSE

ROMY&ROSE

2022-05-16
Výstavy

Státní Zámek Lysice
výstava obrazů a aukce pro útulek Opuštěné kočičí tlapky

Projekt ROMY&ROSE je činem dvou žen, které se potkaly na soutěži MISS ČESKOSLOVENSKO 1991 a schází se v druhém ročníku společného výtvarného projektu za účelem pomáhat.

Brněnská rodačka Romana Štryncl, postupně oslovuje prověřené útulky po celé ČR, namaluje jimi vybranou kočku, obraz draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013. “Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.”

Rosana pomáhá lidem, kteří se chtějí kreativně vyvíjet. V benefičních akcích spolupracuje s vedením města Bílovce a NPÚ na projektech pro vývoj výtvarného cítění bez hranic. Bez hranic proto, neboť dává šanci každému bez ohledu na věk, styl, či pokročilost, se umělecky vyjádřit. Její slova “v každém z nás je umělec” začínají vyučovací hodiny nejen v zámeckých plenérech, ale i školách a ateliérech. Za své zásluhy byla odměněna několika cenami městskými radami a kulturními institucemi u nás i v zámoří.

Letos se setkají obě výtvarnice na Státním Zámku Lysice, kde se pod kurátorskou asistencí Rosany opět spojí v záměru pomoci zvířatům v tísni. Jejich obrazy vyplní starobylé prostory zámecké galerie od 22.05. do 24.6.2022. Výstava bude zahájena vernisáží v neděli, dne 22.05.2022 v 15:00 hodin, a proběhne i zahájení aukce obrazu kočky Julči z útulku Opustěné kočičí tlapky. Pohádku pro Julču inspirovanou jejím příběhem napsala Lucie Hlavinková.

Za spolupráci děkují obě umělkyně Národnímu Památkovému Ústavu a zejména Paní kastelánce Státního Zámku Lysice, Bc. Martině Rudolfové.

Výstava je prodejní.
Všichni jste srdečně zváni!

PŘEDCHOZÍ AUKCE ZDE

 

Související články

BARVY BÁSNÍ BÁSNÍ BARVY

2016-04-01

Lucaffettéria Brno 4/2016 vernisáž zahájil Jiří Vondrák grafika, akvarel, variace na báseň Aleny Vávrové, komix povídky Pavly Horákové, KULIOHLÉDNUTÍ,…

“ZNAMENÍ”

2017-04-02

olejomalby v Galerii Mikipiki Futurum, Vídeňská 132/100 Brno ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ

BÁBY

2016-01-21

báseň Aleny Vávrové, která mě stále inspiruje kombinovaná technika – akvarel, tuš BÁBA BÁBA I. BÁBA II. BÁBA III. BÁBA IV. BÁBA V. BÁBA VI. BÁBA VII….