BLESK.cz 5/2o17

BLESK.cz 5/2o17

2017-05-09
média & Tiskové zprávy

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-volny-cas/467541/mezinarodni-vystavu-kocek-vyhral-obycejny-kocour-nalezenec-zrzek-trumfnul-vsechny-micky-s-rodokmenem.html

Mezinárodní výstavu koček vyhrál obyčejný kocour: Nalezenec Zrzek trumfnul všechny micky s rodokmenem!

A pak že je třináctka nešťastné číslo! Mezinárodní výstava kočiček a kocourků s tímto číslem nabídla v hotelu Voroněž pastvu nejen pro oči znalců. Celkem 120 chovatelů z Česka, Slovenska, Polska, Itálie, Ruska a Rakouska přivezlo do Brna více než 150 mazlíčků.

Jediný kočičí klub na Moravě, SO Moravia Cat Club, připravil parádní přehlídku, která skončila velkým překvapením. Soutěž návštěvníků s názvem Miss Voroněž vyhrála totiž (ne)obyčejná kočka domácí! A navíc to byl roční kocour Zrzek, kterého coby nalezence zachránila rodina Mrázkových z nedalekých Křenovic.

„Z nemocného koťátka je teď sympaťák, který má už doma první ceny,“ prozradila Veronika Mrázková, která zaskakovala za Zrzkova páníčka, svého syna Ludvíka. „Je to důkaz, že nejen šlechtična s průkazem původu se může líbit,“ reagovala na úspěch zrazavého kocoura z Křenovic ředitelka soutěže Nikola Arcanidu.

Jménům se meze fantazie nekladou

Nejen na vzhledu, ale i na jménu záleží. A tak se kočičí modelové a modelky jmenují například Balu Fancy Diamonds, Pink Floyd, Beethoven Granát, Fabio Svetskaya Zabava, Cleopatra Ricenza či Jubatus Sun King. V záplavě exotických jmén se naštěstí neztratila ni ta typicky česká jako Jiskřička z Aleje, Zrzek, Pusinka či Mája.

V Brně se předvedla plejáda ostřílených čtyřnohých manekýnů a manekýnek, z nichž mnozí sklízejí ceny jako na běžicím pásu. K vidění byli kočky habešské, perské, orientální, bengálské, mainské mývalí, britské, turecké angory, ruské modré, sibiřské, siamské nebo pověstné plemeno Sphynx bez srsti.

Úplní nováčci i protřelí šampioni

Přehlídku kočičích elegánů v hotelu Voroněž si nenechaly ujít stovky malých i velkých Brňanů. Příchozí spatřili úplné nováčky, ale i soutěžemi ošlehané veterány, kteří pro své chovatele sbírají trofeje jako na běžicím pásu.

Křtu soutěžním ohněm se už brzy dočká i thajská kočka, přesněji roční kocour Balu Fancy Diamonds, který přijel nasát atmosféru velkých výstav. „Jeho rodiče byli mezinárodní šampioni, on se teprve rozkoukává,“ prozradila Milena Frýbortová z Brna. Naopak s cenou se domů do Kuřimi vypravil 15 měsíců starý habešský kocour Uriáš Berenneto. Majitelku Janu Procházkovou prý poslouchá jako pejsek.

Exmiss Romana kočky miluje a maluje

Přehlídku si nenechala ujít ani Miss Morava 1991 Romana Štrynclová, která má pro kočky velkou slabost, a dokonce je maluje na své obrazy. „Jedním slovem nádhera,“ vystihla pocity a dojmy většiny spokojených návštěvníků. 

Autor: Zdeněk Matyáš

Související články

novinky.cz 7/2017

2017-07-03

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihomoravsky-kraj/brno-mesto/5478-45379-opustene-kocici-tlapky-bojuji-s-premnozenim-kocek-a-planuji-voliery.html Op…

ZeMěKočky

2023-11-27

ZeMěKočky jsou kočky které většinou osobně znám anebo někde potkám… Kočky, které ožívají když je maluju ♥ foto: Petr Ivančic NA PRODEJ Amon je Bůh P…

vlna z brna 10/2011

2012-06-13

http://www.b-tv.cz/vlna-z-brna.html?ep=2031   Romana Štrynclová – výtvarnice téma – v Adamově zahájila provoz café galerie CAFÉ & WINE letos…