Kočka Sisinka otevírá druhou desítku aukčních obrazů

Kočka Sisinka otevírá druhou desítku aukčních obrazů

2017-05-15
média & Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA 2017.05.15

Šedesátým obrazem z kolekce Souhvězdí Bohumila Hrabala se stane olejomalba kočky Sisinky s velmi pohnutým osudem. Zároveň otevírá druhou desítku aukčních obrazů, které Romana Štrynclová maluje a nechává dražit na výstavách ve prospěch kočičích útulků a depozit. Vernisáž výstavy i zahájení aukce nového obrazu se uskuteční 24. května od 18 hodin v brněnské umisťovací kočičí kavárně Pelíšek.

Volba tentokrát padla na brněnský spolek Opuštěné kočičí tlapky, který založila v roce 2009 Anežka Dvořáková. „Anežka zachraňuje opuštěné kočky i kočky z množíren a dělá přednášky na školách a školkách. Všechny kočky, které jí prošly pod rukama, si Anežka pamatuje a zůstává v čilém kontaktu s novými majiteli,“ vysvětluje svoji aktuální volbu Romana Štrynclová. Zároveň ji zaujalo i spojení Opuštěných kočičích tlapek s Pelíškem, kam spolek dodává kočky k adopci. Za rok existence kavárny se podařilo umístit už stovku koček bez domova. Obyvatelkou Pelíšku byla po jistý čas také Sisinka.

„Sisinku, tulačku z Nížkovic nedaleko Slavkova u Brna, jsem měla určitou dobu doma. Byla moc milá a vděčná, ale když se jí něco nelíbilo, dokázala i výchovně kousnout, což ovšem nebolelo, protože už neměla zuby. Do Pelíšku se bohužel dostala v nešťastný čas – v období mláďat, kdy dal každý přednost mladší kočičce,“ vzpomíná Anežka. Kočky se jí zželelo, když se o ní dozvěděla od známé a viděla její fotky, na nichž smutně koukala jedním okem. Druhé jí totiž někdo vystřelil diabolkou, která jí dodnes zůstala v hlavě. Původně mělo jít o osiřelou kočičku, jejíž majitelka zemřela. Později se však podařilo zjistit, že šlo o paní v pokročilém věku, která už nemohla žít sama, a proto se odstěhovala ke dceři do Brna. Ta však kočku doma odmítla. „V Pelíšku byla Sisinka ke konci protivná, dost sekala a kousala, a tak se na čas vrátila ke mně. Ale lidem utkvěla v paměti a dost se na ni ptali. Dnes má novou, velmi starostlivou paničku a perfektní péči. Věřím, že zbytek života prožije jako milovaná domácí kočička,“ uzavírá příběh Sisinky Anežka.

Při malování útulkových koček se Romana vždy snaží zjistit o nalezenci co nejvíc. Nechá si povyprávět, jaký měl osud, v jakém stavu se do útulku dostal a požádá o jeho fotku. Když to okolnosti dovolují, jede se na kočku také podívat. „Sisinka se přitoulala na začátku prosince, proto jsou v pozadí obrazu stylizované vločky. Zachytila jsem i její nálezkyni, která Anežku kontaktovala,“ naznačuje Romana.

Obrazy koček z konkrétních útulků se vždy draží v aukcích, trvajících po dobu výstav. Přihazovat lze prostřednictvím webových stránek útulku nebo přímo přes facebook. Od roku 2014 se díky aukcím na útulky podařilo vybrat celkem 90.072 Kč.

Aukce Sisinky potrvá až do 29. června 2017 do půlnoci. Celý výtěžek poté připadne Opuštěným kočičím tlapkám. Kmotrem obrazu kočky Sisinky se stane přímo na vernisáži písničkář Slávek Janoušek.

Na brněnské výstavě, která bude komornější, se propojí více důvodů k oslavě: 60. obraz (11. aukční) souboru Souhvězdí Bohumila Hrabala, 1 rok provozu umisťovací kavárny a už více než 100 zachráněných koček. Na 21. května navíc připadá i 8. výročí založení Opuštěných kočičích tlapek.

Pozvánku na vernisáž a aukci i informace o dalších aktivitách Romany Štrynclové naleznete na webových stránkách www.stryncl.cz, které dostaly novou grafickou podobu. Hlavní novinkou aktualizovaného webu je rozdělení na rubriky, štítky a archiv. Díky základním rubrikám získá uživatel lepší přehled o oblastech, kterým se Romana věnuje, štítky nabízejí snadnou orientaci v tématech a okruzích tvorby. Novou samostatnou rubrikou jsou tiskové zprávy a odkazy na články a materiály z médií. Celá struktura webu také lépe odděluje aktuality od archivních materiálů.

https://www.polcarka-pr.cz/sisinka-mezi-snehovymi-vlockami-otevira-druhou-desitku-aukcnich-obrazu-romany-strynclove/

Související články

“ZNAMENÍ”

2017-04-02

olejomalby v Galerii Mikipiki Futurum, Vídeňská 132/100 Brno ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ ZNAMENÍ

skříňka

2012-03-29

malovaná skříňka do interiéru ložnice v RD, 2008

POHÁDKA PRO ARESE

2021-03-24

22. kočičí aukce pro Záchrannou stanici československých vlčáků POHÁDKA O ARESOVI, čte Radim Fiala VÝSTAVA ONLINE v Galerii Felidae aukce : 01. – 30….