Naše kočky 11/2019

Naše kočky 11/2019

2019-11-01
média & Tiskové zprávy
Kočky, aukce, básně

KOČKY V UMĚNÍ
Souhvězdí Bohumila Hrabala

Jakým tvůrčím obdobím momentálně procházíte? Malujete více v zimě nebo v létě?

V létě ožívám, jsou delší dny, lepší světlo i barvy. V létě maluji převážně velké obrazy, na zimu si nechávám perokresby. Momentálně je to moc fajn. Hlavou se mi honí spousta nápadů, a tak si je poznamenávám na později. Důležitost přikládám i názvům obrazů a kolekcí. V mých albech naleznete perokresby KočkoMandal, Pacičkovníků a Tlapkovníků, olejomalby ZeMěKoček na větších formátech, či FELIDAE – kráčející kočku, která může být čímkoli, v jakékoli situaci a je zároveň logem mé kočičí galerie. Soubor ZeMě zase obnáší olejomalby útržků z cest a snů…

Jak často vystavujete a co máte momentálně před sebou?

Co se týká aukčních výstav, plánuji tři, maximálně čtyři do roka. Příprava je celkem zdlouhavá a náročná a také nechci dražitele zahltit velkým počtem dražeb. Tento rok jsem malovala Evičku pro Cat World CZ, Dorinku pro Pomocné ruce Olomouc z.s. a aukce uzavírá výstava v mikulovské Galerii Efram pro útulek Kočky u Katky z.s.
Neaukční výstavy až tak často nedělám, ale zrovna letos jich bylo trochu víc. Na jaře jsme se coby Vrány slétly s Darinou Studenou v medlánecké Konírně, mé Barvy Básnily v brněnské Galerii Platinium a aktuální je společná výstava Štatl v Kromclu No.02 v kroměřížské Staré masně. V Kroměříži je také krásná kočičí kavárna Café La Micina ve které naleznete mé obrazy celoročně.
Na únor 2020 plánuji aukci v Prostějově, v červnu podpořím kočky ve Zlíně a na podzim brněnské, v Divadle Bolka Polívky, kde celý projekt v roce 2013 odstartoval.

Co vám v poslední době udělalo největší radost?

Zorganizovala jsem velkou oslavu patnáctých narozenin mého kocoura, která byla zároveň tajnou oslavou 51 mého patrnera. Moje kočičí galerie FELIDAE oslavila už druhý rok. A v Krakově jsme viděli originál obrazu Dáma s hranostajem. Jinak mám pocit, že je fajn každý den.

 

PARAPET PÁTÉHO PATRA

Vždycky je příliš Pozdě…

COMEDIA FINITA EST

Opona bolu

Opona dolu

Opona radosti nahoru

MILUJTE SE NA ZEMI

Teď hned Škoda je vína

Nevypitého . . .

O parapetu Pátého patra

p o m l č í m e

– – – – –

© Alena Vávrová

Parapet pátého patra, olej, plátno 40 x 40
foto : Petr Ivančic

Související články

ZeMě 1o/2o17

2017-10-25

olejomalby naleznete v ambulanci Plastické chirurgie v Řečkovicích www.stepan-plastika.cz ZeMě ZeMě

Týdeník kroměřížska 20.12.2011

2012-06-02

autor : Antonín Kuzník

BRŇAN 6/2018

2018-06-02

Exkluzivně pro BRŇANy: Romana Štrynclová https://www.brnan.cz/udalosti/exkluzivne-pro-brnany-romana-strynclova V roce 1991 získala tituly Miss Morava…