PÍSEŇ PRO PINK

romana Výstavy

18. aukce pro kočičí útulek

aukce trvá po dobu výstavy : 10.11. – 12.12.2o19 /do půlnoci
vyvolávací cena obrazu je 1 Kč
naleznete ji na : Kočky u Katky, z.s.
příhozy přes e-mail: kockyukatky@seznam.cz
transparentní účet:  2701623410 / 2010
Fb PŘÍHOZY

Postupně oslovuji prověřené útulky po celé čr, namaluji jimi vybranou kočku, její obraz se draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013.

V listopadu 2018 proběhla 15. aukce v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně, kmotrou byla paní Hana Maciuchová a podařilo se vybrat rekordních 27 tisíc korun. Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.

Mám velkou radost, že pozvání přijal hudebník David Koller.

PINK – 3.října 2017 ke krmným miskám u jedné brněnské firmy přišlo malinké koťátko.
K mému zděšení mu při čůrání moč tekla z pupíku. Veterinářka konstatovala genetickou vadu a doporučila uspání. S tím jsem se nedokázala smířit. Odmítla jsem tento rozsudek a požadovala operaci. Buď dostane šanci a přežije, anebo stejně umře. Výsledek víme všichni, Přežila a je z ní dračice.
Dlouho nebyla jistota jak to dopadne. Vše jsem hradila sama. Zažila jsem si s ní očistec. 10 dní po operaci ještě chytla kalcivirózu (FCV), přes týden byla na tekuté stravě, jen ležela a musela jsem ji krmit. Nikdy jsem neuvažovala, že bych ji dala do nabídky, je moje, zvolily jsme jinou cestu, cestu operace a šance na život…           K.K.

KOČKY U KATKY, z.s. – útulek pomáhá bezprizorním venkovním kočkám, které potřebují pomoc. Kočky mají k dispozici samostatný domek a výběh se škrabadly a prolézačkami. Každá kočička projde veterinární prohlídkou, je jí poskytnuto potřebné ošetření, vakcinace a kastraci (pokud nejde o malé kotě,kdy je pak povinnost kastrace zanesena do adopční smlouvy). Pak hledám ty nejlepší domovy.
Začalo to o vánocích 2014, když jsem byla těhotná. Můj muž nalezl březí kočku, která u nás porodila. Zjistila jsem, jak strašně se lidé chovají ke kočkám, celkově ke zvířatům, a měla jsem prostě potřebu pomáhat. Dočaskovala jsem pro Kočky SOS Hodonín a v dubnu 2019 vznikl útulek Kočky u Katky, z.s.
Spolupracuji s kastračním programem Kaspro.
Kateřina Kršková, Starovičky, tel.: +420 725 488 419

foto: Petr Ivančic