PÍSEŇ PRO PINK

PÍSEŇ PRO PINK

2019-11-10
Výstavy

16.12.2020
aukce FELIDAE pro Kočky u Katky – končí 1.1.2020 /do půlnoci
DEN, KDY KMOTR NEPŘIŠEL

18. aukce pro kočičí útulek

aukce trvá po dobu výstavy : 10.11. – 12.12.2o19 /do půlnoci
vyvolávací cena obrazu je 1 Kč
naleznete ji na : Kočky u Katky, z.s.
příhozy přes e-mail: kockyukatky@seznam.cz
transparentní účet:  2701623410 / 2010
Fb PŘÍHOZY

Postupně oslovuji prověřené útulky po celé čr, namaluji jimi vybranou kočku, její obraz se draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013.

V listopadu 2018 proběhla 15. aukce v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně, kmotrou byla paní Hana Maciuchová a podařilo se vybrat rekordních 27 tisíc korun. Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.

Mám velkou radost, že pozvání přijal hudebník David Koller.

Obraz PINK jsem se rozhodla namalovat jako koťě, protože tak začal její příběh. Růžová barva není podle jejího jména, ale růžová byla deka ve které ji Katka vezla k veterinářce. Do pozadí jsem hledala symbol, který by společně s růžovou umocnil pocit bezbranného a nemocného kotěte. Skicovala jsem si kolotoč který bývá nad dětskou postýlkou a přemýšlela nad jeho kočičí variantou, zkoušela jsem vymyslet vzorek povlečení nebo tapety… a nakonec zvítězilo pár kočiček, o jejichž nakreslení už několik let prosím své okolí. Takže ano, autory těch jednoduchých kresbiček jsou konkrétní dospělí lidé. A Pink je dnes dospělá, krásná a trošičku kulatější kočka.

Toto je ta chvíle
( písnička pro Pink )

Toto je ta chvíle Chvíle nad ránem:
otevřou se od zázračného sklípka dvérečka
Můj pán vyjde opojen
S ním štíhlá tajemná dívka cérečka

Ref.: pink – pink – pink – pink – pink…

Usednou na lavičku Budou se dlouze líbat
Já se budu mlsně dívat Než přijdu na řadu
Všichni tři pak vonět budem krásně
bílým sauvignonem…

Ref.: pink – pink – pink – pink – pink…

Na obloze tančiti bude růžová luna
Kočka, co není ani trochu flink
Pink… tu nevystraší ani stokilová kuna
Mazlíček z Mikulova – Pink

Ref.: pink – Pink – pink – Pink – pink

Pink – pink…

© Alena Vávrová

PINK – 3.října 2017 ke krmným miskám u jedné brněnské firmy přišlo malinké koťátko.
K mému zděšení mu při čůrání moč tekla z pupíku. Veterinářka konstatovala genetickou vadu a doporučila uspání. S tím jsem se nedokázala smířit. Odmítla jsem tento rozsudek a požadovala operaci. Buď dostane šanci a přežije, anebo stejně umře. Výsledek víme všichni, Přežila a je z ní dračice.
Dlouho nebyla jistota jak to dopadne. Vše jsem hradila sama. Zažila jsem si s ní očistec. 10 dní po operaci ještě chytla kalcivirózu (FCV), přes týden byla na tekuté stravě, jen ležela a musela jsem ji krmit. Nikdy jsem neuvažovala, že bych ji dala do nabídky, je moje, zvolily jsme jinou cestu, cestu operace a šance na život…           K.K.

KOČKY U KATKY, z.s. – útulek pomáhá bezprizorním venkovním kočkám, které potřebují pomoc. Kočky mají k dispozici samostatný domek a výběh se škrabadly a prolézačkami. Každá kočička projde veterinární prohlídkou, je jí poskytnuto potřebné ošetření, vakcinace a kastraci (pokud nejde o malé kotě,kdy je pak povinnost kastrace zanesena do adopční smlouvy). Pak hledám ty nejlepší domovy.
Začalo to o vánocích 2014, když jsem byla těhotná. Můj muž nalezl březí kočku, která u nás porodila. Zjistila jsem, jak strašně se lidé chovají ke kočkám, celkově ke zvířatům, a měla jsem prostě potřebu pomáhat. Dočaskovala jsem pro Kočky SOS Hodonín a v dubnu 2019 vznikl útulek Kočky u Katky, z.s.
Spolupracuji s kastračním programem Kaspro.
Kateřina Kršková, Starovičky, tel.: +420 725 488 419

foto: Petr Ivančic

Související články

Galerie Celebris

2012-03-28

Hradec Králové

Petr Dubjak

2016-07-22

“VIRTUÁLNÍ ZÓÓNA” fotografie

Petr Ivančic

2014-04-02

“SOUSEDKY” fotografie 2014