Naše kočky 4/2021

Naše kočky 4/2021

2021-04-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Výstava, jakou svět neviděl

…tak by se mohla jmenovat další z aukčních výstav, kterou v závěru minulého roku pod názvem Báseň pro Foresta uspořádala výtvarnice Romana Štrynclová v Divadle Bolka Polívky.

Přestože termín konání padl do období koronavirových opatření, rozhodla se autorka akci uskutečnit a celé dění včetně dražby obrazu přesunula na sociální sítě. Dražba se vydařila, pro Útulek Tibet se vybralo 20 tisíc korun. “S výstavou jsem počítala, i když jsem tušila, že tentokrát bude bez návštěvníků. Navíc Bolek a jeho divadlo jsou moje srdeční záležitost a hlavně zvířata potřebují pomoc celoročně,” vysvětlila brněnská výtvarnice. právě v Divadle Bolka Polívky v roce 2013 všechno začalo. Tehdy tam výtvarnice měla výstavu z Kolekce Královny slz a ostružin a rozhodla se je doplnit i plátny s kočičí tematikou. Souběžně s výstavou se také uskutečnila první aukce pro kočičí útulek. Následovaly další v různých městech republiky a s návratem k Bolkovi se počet aukcí vyšplhal na jednadvacet.
“Tenkrát jsem oopravdu netušila, jak moc mě to ovlivní, že se kočky stanou mým hlavním tématem. Snažím se je zachytit v jejich rozmanitosti a baví mě čím dál víc. Díky aukcím poznávám kočičí život z té horší strany, fascinuje mě, co všechno dovedou kočky přežít, že zvládnou překonat zlomené srdce i strach a opět získat důvěru v člověka. A stejně tak obdivuji vůli a sílu lidí, převážně žen, které se rozhodly opuštěným zvířatům pomáhat,” dodává Romana Štrynclová.
“Mé kočky obsadily divadlo a baví mě představa, že přes den vyhlížejí diváky a večer, když všichni odejdou, protože se nudí, vylezou z obrazů a pořádají rej,” vysvětluje autorka k současné situaci.

Kočky pomáhají psům
Tentokrát byla vyhlášena aukce obrazu československého vlčáka Arese, který je vystavený v Galerii Felidae v CafeWine Adamov. Draží se na webu a facebookové stránce Záchranné stanice.
Aukce ZDE 1. – 30. 4. 2021 /do půlnoci.

Více informací najdete v dalším časopise našeho nakladatelství Minerva CZ, s.r.o., v květnovém čísle.

POHÁDKA O ARESOVI, čte Radim Fiala

Související články

KOČKOVÁNÍ

2014-12-02

KŘEST KNIHY KOČKOVÁNÍ – Almanach prací členů Střediska západočeských spisovatelů v Plzni ilustrace a obálka Romana Štryncl, vydání první 2014 Díky, os…

čt2 Dobré ráno 7/2018

2018-07-18

Dobré ráno 18.7.2018 VÝSTAVA

VRÁNY NA RADNICI

2019-02-22

BAREVNÝ SVĚT DARINY STUDENÉ ZeMěkočky Romany Štrynclové Galerie Na radnici, Brno, Řečkovice, Palackého nám. 11 22.2 – 3.3.2019 foto : Tomáš Tůma VRÁNY…