BÁSEŇ PRO FORESTA

BÁSEŇ PRO FORESTA

2020-11-04
Výstavy

21. aukce pro kočičí útulek

VÝSTAVA ONLINE

aukce : 04. 11. – 01. 12. 2020 /do půlnoci
vyvolávací cena obrazu je 1 Kč
PŘÍHOZY na facebooku zde : Forest a Viktorka
příhozy přes e.mail : utulek.tibet@seznam.cz
číslo účtu: 216613025 / 0300
transparentní účet veřejné sbírky: 4113874028 / 5500

Postupně oslovuji prověřené útulky po celé čr, namaluji jimi vybranou kočku, její obraz se draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013.

V listopadu 2018 proběhla 15. aukce v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně, kmotrou byla paní Hana Maciuchová a podařilo se vybrat rekordních 27 tisíc korun. Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.

Naše kočky 11/2020
Kočičí Rok 2019 / 2020
Mladá Fronta DNES 11/2020

Mám velkou radost, že kmotrem obrazu bude Bolek Polívka.

Já tomu věřím
někde je
Růžová kočka
i Zlatá kráva

Já tomu věřím
blízko jsou
lidské ruce
Naděje
          © Alena Vávrová

Útulek Tibet
Jsme rodinný azyl pro zvířata v nouzi, který se nachází 30 kilometrů od Brna. V současnosti poskytujeme pomoc dvanácti druhům zvířat.
Staráme se o cca stovku kočiček a desítku handicapovaných pejsků, kterým hledáme domov. Fungujeme jako mini farm sanctuary, zachraňujeme zvířata z velkochovů. Ta u nás našla trvalý azyl a vy se můžete stát jejich adoptivními rodiči, pomáhat jim spolu s námi, dostávat pravidelné zprávy a jezdit je navštěvovat. Můžete si takto adoptovat jak naše kočičky a pejsky, tak kravičky, ovečky, kozenky, slepičky nebo prasátka zachráněná z velkochovů. Máme tu i klasické domácí mazlíčky jako králíčky, morčátka, želvičky, šneky a dokonce hada.
Naše občanské sdružení vzniklo 1.8.2007. Od téhož roku postupně rekonstruujeme dům s přilehlými budovami a pozemky. Většina útulkových pejsků žije s námi doma a celý útulek je obsluhován dobrovolníky. Věříme, že zmírníme utrpení čtyřnohých kamarádů v našem okolí a tam, kde bude třeba.
Fungujeme z vlastních příjmů, darů a z výtěžků charitativních akcí, naše činnost je bez nároku na odměnu.
Bětka, Marek a tým Tibeťanů
Marefy 44, Bučovice 685 01
tel.: +420 608 818 627
www.utulektibet.cz

Forest
Kocourek byl nalezen u silnice, zřejmě sražený autem. Majitele jsme bohužel nenašli, a tak jsme se ho ujali my. Podstoupil mnoho vyšetření, konečný verdikt zněl, že kvůli poškozené páteři nebude nikdy chodit. Stal se však zázrak a po ¾ roce v útulku díky terapiím a rehabilitaci používá spinální chůzi (což znamená, že chodí jako robotek, nožičky nejsou tak osvalené, ale chodí). Je to neskutečně vděčný a úžasný pacient.
Forestovi je necelých 5 let, má veliké krásné oči a kdyby byl zdravý, byl by to obří kocour. Potřebuje denně mechanicky vyprazdňovat močový měchýř, je to velký brbla, co nemůže, to si umí vykňourat a nepřestane, dokud mu nevyhovíme. Jeho handicap mu rozhodně nebere radost ze života.
*adopce pouze na dálku nebo k extrémně obětavým lidem

Viktorka
Narodila se v roce 2012, mnoho let sloužila jako stroj na mléko, proto byla i každoročně uměle oplodněna. Zestárla, mléko už nebylo dost dobré a přestala být potřebná.
Nyní si naplno užívá zbytek života. Umí skákat a těšit se jako štěňátko (jen s pár stovkami kilo navíc), má kamarádku Zuzanku, která je slepá a kvůli které nosí zvoneček, a na obou kravičkách je vidět jak jsou vděčné za klid a lásku kterou dostávají.
*Viktorka je v útulku stálým obyvatelem

Související články

NAŠE KOČKY 4/2019

2019-03-29

Kočky v umění Souhvězdí Bohumila Hrabala Kočky, kočičky, koťátka i velká šelma se objevují na obrazech brněnské výtvarnice Romany Štrynclové. Čím ji t…

keramické kočky

2013-02-12

mojí prioritou je malba, ale ráda zkouším nové techniky a tak postupně vzniká tato kolekce – zatím hledám ten správný tvar a inspiraci mám ve svém ton…

MLADÁ FRONTA DNES

2020-11-05

5.11.2020 Kočku od Miss Moravy vydraží pro útulek V roce 1991 proplula třetím ročníkem Miss Československo jako favoritka, jenže korunku nakonec získa…