Naše kočky 11/2020

Naše kočky 11/2020

2020-11-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Výstava obrazů v Divadle Bolka Polívky

První výstava v Divadle Bolka Polívky v Brně proběhla v roce 2013 a téměř přesně po sedmi letech se do těchto prostor vracím…

Tehdy jsem vystavila obrazy z kolekce Královny slz a ostružin.
A tehdy mě napadlo namalovat i obrazy s kočičí tematikou, obohacené básněmi Alenky Vávrové, jeden obraz vytvořit přímo pro útulek a dražit ho po dobu výstavy. Aukce dopadla dobře, další aukční výstava proběhla v roce 2014 v Plzni, pak v Hodoníně, Bučovicích… U Bolka bude už 21. v pořadí.
V té době jsem opravdu netušila, jak moc mě to ovlivní a že se kočky stanou mým hlavním tématem. Snažím se je zachytit v jejich rozmanitosti a baví mě čím dál víc.
Díky aukcím poznávám kočičí život z té horší strany, fascinuje mě, co jsou všechno schopny přežít, jak i v té největší nouzi pečují o svá mláďata, jak dokáží překonat zlomené srdce a strach a opět získat důvěru v člověka, a stejně tak obdivuji vůli a sílu těch, převážně žen, které se rozhodly opuštěným zvířatům pomáhat.
Tibet je první útulek, pro který dělám aukci podruhé, je jeden z prvních se kterým jsem spolupracovala. Malovala jsem slepého kocoura Maťka a prasátko Sidíka. Tentokrát padla volba na Foresta s ochrnutýma zadníma nohama a kravičku Viktorku.
V útulku jsem se byla po pěti letech podívat, takže jsem viděla spoustu odvedené práce a úprav objektů a zázemí pro zvířata, ale hlavně jsem měla znovu možnost pocítit atmosféru důvěry a vzájemné pohody mezi všemi obyvateli.
Bolek a jeho divadlo jsou moje srdeční záležitost a zvířata potřebují pomoc stále, obzvlášť v době korony.
Aukce obrazu (zde) potrvá od 4. 11 do 1. 12. 2020 (do půlnoci).
Romana Štryncl

BÁSEŇ pro FORESTA
Alena Vávrová

Já tomu věřím
někde je
Růžová kočka
i Zlatá kráva

Já tomu věřím
blízko jsou
lidské ruce
Naděje

Kocour Forest
Kocourek byl nalezen u silnice, zřejmě sražený autem. Majitele jsme bohužel nenašli, a tak jsme se ujali my. Podstoupil mnoho vyšetření, konečný verdikt zněl, že kvůli poškozené páteři nebude nikdy chodit. Stal se však zázrak a po ¾ roce v útulku díky terapiím a rehabilitaci používá spinální chůzi (což znamená, že chodí jako robotek, nožičky nejsou tak osvalené, ale chodí). Je to neskutečně vděčný a úžasný pacient.
Forestovi je necelých 5 let, má krásné velké oči a kdyby byl zdravý, byl by to obří kocour. Potřebuje denně mechanicky vyprazdňovat močový měchýř. Je to velký brbla, co nemůže, to si umí vykňourat, nepřestane, dokud mu nevyhovíme. Handicap mu rozhodně nebere radost ze života. Jeho adopce je možná pouze na dálku nebo k extrémně obětavým lidem.

Útulek Tibet
Jsme rodinný azyl pro zvířata v nouzi, který se nachází 30 kilometrů od Brna. V současnosti poskytujeme pomoc dvanácti druhům zvířat. Staráme se o cca stovku kočiček a desítku handicapovaných pejsků, kterým hledáme domov. Fungujeme jako mini farm sanctuary, zachraňujeme zvířata z velkochovů. Ta u nás našla trvalý azyl a vy se můžete stát jejich adoptivními rodiči, pomáhat jim spolu s námi, dostávat pravidelné zprávy a jezdit je navštěvovat. Můžete si takto adoptovat jak naše kočičky a pejsky, tak kravičky, ovečky, kozenky, slepičky nebo prasátka zachráněná z velkochovů. Máme tu i klasické domácí mazlíčky jako králíčky, morčátka, želvičky, šneky a dokonce hada.
Většina útulkových pejsků žije s námi doma a celý útulek je obsluhován dobrovolníky. Věříme, že zmírníme utrpení čtyřnohých kamarádů v našem okolí a tam, kde bude třeba.
Fungujeme z vlastních příjmů, darů a z výtěžků charitativních akcí, naše činnost je bez nároku na odměnu.

Bětka, Marek a tým Tibeťanů
Marefy 44, Bučovice 685 01
www.utulektibet.cz
č. ú.: 216613025 / 0300
transparentní účet veřejné sbírky: 4113874028 / 5500

 

Související články

VRÁNY

2017-09-01

SPOLČENÍ DVOU VÝTVARNIC založeno 1.září 2o17 Romana Štrynclová & Darina Studená www.stryncl.cz & www.darina-studena.cz VRÁNY

Jana Bačová Kroftová

2016-04-23

“Kreslím proti Strachu” portréty

Jana Bačová Kroftová

2016-04-23

“Kreslím proti Strachu” portréty