BÁSEŇ pro LILI

BÁSEŇ pro LILI

2020-06-14
Výstavy

20. aukce pro kočičí útulek

aukce trvá po dobu výstavy : 14.06. – 09.07.2020 /do půlnoci
vyvolávací cena obrazu je 1 Kč
PŘÍHOZY zde : www.utulekzlin.cz
příhozy přes e-mail: utulekzlin@volny.cz
příhozy na facebooku ZDE
darový účet:  102987600 / 2250

Malovat slepou kočku je celkem výzva, říká Romana Štrynclová

Postupně oslovuji prověřené útulky po celé čr, namaluji jimi vybranou kočku, její obraz se draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku a celá částka jde přímo na jeho účet. První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013.

V listopadu 2018 proběhla 15. aukce v rámci festivalu Literární Františkovy Lázně, kmotrou byla paní Hana Maciuchová a podařilo se vybrat rekordních 27 tisíc korun. Celý projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a věřím, že vede i k zamyšlení a větší všímavosti.

Kočičí Rok 2019 / 2020

Mám velkou radost, že pozvání přijala moderátorka Monika Michálková.

LILI
Kočičku Lili jsme přijali v lednu 2019 a o začátku jejího života nic nevíme. Netušíme, jak strávila cca první půlrok svého života, ale zřejmě se už narodila slepá. Následovaly čtyři měsíce u paní, která je na tom bohužel zdravotně i psychicky velmi špatně, a tak se o ni už nemohla starat. V útulku strávila pouhé dva měsíce, jelikož si ji vybrala super rodina, která už od nás kočky má. Dnes má Lili něco přes dva roky.
V útulku jsme si všichni kočičku hned oblíbili. I když byla slepá, byla hodně zvědavá a přítulná, jako by ani žádný handicap neměla. To nás velmi překvapovalo. Nyní naštěstí žije u skvělých lidí.
Z našeho pohledu je Lili velká bojovnice, i přes svůj handicap se nebála přijít a vydat se do neznáma, jen aby si přišla k člověku pro pomazlení. Lili je důkazem, že se zvíře dovede poprat a přizpůsobit, i když má nějaké omezení. A prostě dál žít…..
Eva Poiselová Ph. D.

Díky, Kouzelná Lili

Půvabná kouzelná kočko
máš tolik lásky a síly
k nám se tisknout
Ač nevidomá – nepoužíváš
Braillovo písmo
ani v době Coronaviru

Kouzelná Lili

Svými packami nám tiše
a věrně dopisy píšeš
Jakoby se nic nestalo tančíš
tanec pohody a míru
na našich klínech  v době 
toho záhadného viru

Tak díky malá kouzelnice Lily
                    © Alena Vávrová

 

ÚTULEK ZLÍN, z.s.
Útulek je situován nedaleko zastavěné části Zlína Vršava a je přístupný městskou hromadnou dopravou. Kapacita útulku umožňuje umístit až 80 psů a 40 koček. Na přechodnou dobu slouží i jako útočiště pro handicapovaná volně žijící zvířata jako jsou např. ježci a ptáci. Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava slouží především jako zařízení pro zaběhnuté, toulavé, opuštěné a odebrané psy a kočky. Pro úplnost uvádíme, že podle ust. § 6 zákona č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, nikdo nesmí zvíře opustit s úmyslem se ho zbavit nebo je vyhnat.
Novinkou je nabídka virtuální adopce. Ta umožní lidem, kteří nemohou mít doma z jakéhokoliv důvodu zvíře a rádi by pomohli, alespoň pravidelně finančně podpořit konkrétního obyvatele útulku.
Zřizovatelem útulku je město Zlín, tudíž většina nákladů je hrazena z rozpočtu města. Avšak i dary jsou pro útulek nesmírně důležité. Z darů, příspěvků a výtěžků různých akcí se hradí veterinární péče i krmivo lepší kvality pro psy a kočky staršího věku a různého zdravotního stavu, již v útulku převažují.
Útulek pro zvířata v nouzi Vršava
Mezilesí 628, Zlín Vršava
Telefon: +420 577 244 444
E-mail: utulekzlin@volny.cz

obraz kočky Lili po dobu aukce naleznete v Kavárně Továrna, Vavrečkova 7074, Zlín

foto : Petr Ivančic

Jak můžete pomoci?
FINANČNÍ DAR
zasláním daru na náš darový účet banky Creditas 102987600/2250MATERIÁLNÍ – KRMIVO:
Granule psí Brit, Calibra, SamsField, Petkult
(třeba jen 1,5 kg nebo 3 kg balení, za velké balení budeme šťastni)
Kočičí kapsičky a paštiky (jakékoliv značky)
Kočičí stelivo (jakékoliv značky)
Desinfekční prostředky – savo nebo chloramin
ZAKOUPENÍ PROPAGAČNÍHO PŘEDMĚTU:
Taška (100 Kč), Pexeso (30 Kč), Kalendář (150 Kč) , Hrníček velký (150 Kč), malý (100 Kč), Batůžek (100 Kč), Náramek (30 Kč), Placka (20 Kč), Korálkový přívěšek (30 Kč)
Předměty je možné zaslat poštou. Prosím ozvěte se nám na mail utulekzlin@volny.cz Děkujeme!
Útulek bude rád za jakoukoliv formu pomoci. Moc Vám děkujeme, že na nás myslíte…

Související články

Co mám ráda?

2017-07-31

Text psaný v roce 1991, prezentovaný na Miss Moravy. Je stále aktuální. To mě těší. Až na toho kocoura. Ten nynější má srst v barvě bílé melty jakou d…

6.KULINARIUM “nachmelená Švestka”

2012-10-30

se Starobrnem & výstava pastelů a fotografií Veroniky Kašparové “žižkov na pivu” & křest knihy Pavly Horákové “Hrobaříci a Hrobaři” foto: Petr…

“ZVÍŘATA & BÁBY” – GALERIE MIKIPIKI

2016-11-01

Mikipiki cafe, Vídeňská 132/100, Brno FUTURUM popisek popisek 2