Naše kočky 7/2020

Naše kočky 7/2020

2020-07-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Báseň pro Lili
20. aukce pro kočičí útulek

Brněnská výtvarnice Romana Štrynclová postupně oslovuje prověřené útulky po celé České republice, namaluje vybranou kočičku a její obraz se draží po dobu trvání výstavy na stránkách útulku. Celá částka jde přímo na jeho účet.

První výstava spojená s aukcí obrazu pro kočičí útulek proběhla v Divadle Bolka Polívky v roce 2013. Celý tento projekt funguje nejen jako jednorázové získání finanční částky, ale přibližuje problematiku útulkových zvířat, propojuje lidi a vede i k zamyšlení a větší všímavosti.

Kdo je Lili?
“Kočičku Lili jsme přijali v lednu 2019 a o začátku jejího života nic nevíme. Netušíme, jak strávila první cca půlrok svého života, ale zřejmě se už narodila slepá. Následovaly čtyři měsíce u paní, která je na tom bohužel zdravotně i psychicky velmi špatně, a tak se o ni už nemohla starat. V útulku strávila pouhé dva měsíce, jelikož si ji vybrala super rodina, která už od nás kočky má. Dnes má Lili něco přes dva roky.

V útulku jsme si všichni kočičku hned oblíbili. I když byla slepá, byla hodně zvědavá a přítulná, jako by ani žádný handicap neměla. To nás velmi překvapovalo. Nyní naštěstí žije u skvělých lidí.

Z našeho pohledu je Lili velká bojovnice. I přes svůj handicap se nebála vydat se do neznáma, jen aby si přišla k člověku pro pomazlení. Lili je důkazem, že i zvíře se dovede o svůj život poprat a má vůli žít…”
Eva Poiselová Ph. D.

Díky, Kouzelná Lili

Půvabná kouzelná kočko
máš tolik lásky a síly
k nám se tisknout
Ač nevidomá – nepoužíváš
Braillovo písmo
ani v době Coronaviru

Kouzelná Lili

Svými packami nám tiše
a věrně dopisy píšeš
Jakoby se nic nestalo tančíš
tanec pohody a míru
na našich klínech  v době
toho záhadného viru

Tak díky malá kouzelnice Lily
© Alena Vávrová

aukce trvá po dobu výstavy: 14. 6. – 9. 7. 2020 /do půlnoci
naleznete ji na: www.utulekzlin.cz
darový účet: 102987600/ 2250
vyvolávací cena obrazu je 1 Kč
obraz kočky Lili po dobu aukce naleznete v Kavárně Továrna, Vavrečkova 7074, Zlín
kmotra: Monika Michálková, moderátorka Rádia Zlín a Rádia Rockmax
LILI, 40 x 40 cm, plátno, olej, foto: Petr Ivančic

Útulek Zlín, z. s. se představuje
Útulek je situován nedaleko zastavěné části Zlína Vršava a je přístupný městskou hromadnou dopravou. Kapacita útulku umožňuje umístit až 80 psů a 40 koček. Na přechodnou dobu slouží i jako útočiště pro handicapovaná volně žijící zvířata jako jsou např. ježci a ptáci.
Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava slouží především jako zařízení pro zaběhnuté, toulavé, opuštěné a odebrané psy a kočky. (Pro úplnost uvádíme, že podle ust. § 6 zákona č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, nikdo nesmí zvíře opustit s úmyslem se ho zbavit nebo je vyhnat.)
Novinkou je nabídka virtuální adopce. Ta umožní lidem, kteří nemohou mít doma z jakéhokoliv důvodu zvíře a rádi by pomohli, alespoň pravidelně finančně podpořit konkrétního obyvatele útulku.
Zřizovatelem útulku je město Zlín, tudíž většina nákladů je hrazena z rozpočtu města. Avšak i dary jsou pro útulek nesmírně důležité. Z darů, příspěvků a výtěžků různých akcí se hradí veterinární péče i krmivo lepší kvality pro psy a kočky staršího věku a různého zdravotního stavu, již v útulku převažují.

Jak nám můžete pomoci?
FINANČNÍ DAR: zasláním daru na náš darový účet banky Creditas 102987600/2250
MATERIÁLNÍ – KRMIVO: Granule psí Brit, Calibra, SamsField, Petkult
(třeba jen 1,5 kg nebo 3 kg balení, za velké balení budeme šťastni), Kočičí kapsičky a paštiky (jakékoliv značky), Kočičí stelivo (jakékoliv značky)
Desinfekční prostředky – savo nebo chloramin
ZAKOUPENÍ PROPAGAČNÍHO PŘEDMĚTU: Taška (100 Kč), Pexeso (30 Kč), Kalendář (150 Kč) , Hrníček velký (150 Kč), malý (100 Kč), Batůžek (100 Kč), Náramek (30 Kč), Placka (20 Kč), Korálkový přívěšek (30 Kč)

Útulek bude rád za jakoukoliv formu pomoci. Moc Vám děkujeme, že na nás myslíte…
Útulek pro zvířata v nouzi Vršava
Mezilesí 628, Zlín Vršava
Telefon: +420 577 244 444
E-mail: utulekzlin@volny.cz

Související články

POETICKÝ ČAJ u TIBEŤANŮ

2015-04-26

vernisáž “Souhvězdí Bohumila Hrabala” & básně Aleny Vávrové autorské čtení Sylvy Lauerové “Báseň, která se mění jako láska” zahájení dražby obrazu…

Víte, kde se nachází první kočičí galerie u nás? V Adamově!

2017-12-29

https://hobbymanie.tv/clanek/vite-kde-se-nachazi-prvni-kocici-galerie-u-nas-v-adamove/ Milovníci psů a koček mají štěstí. Žijeme totiž v době, která j…

Jan Rybář

2013-03-04

“Lidé z cest” fotografie 2013