NAŠE KOČKY 8/2019

NAŠE KOČKY 8/2019

2019-07-25
média & Tiskové zprávy
Kočky, aukce, básně

Kočky v umění

Souhvězdí Bohumila Hrabala

„Organizování výstav spojených s aukcemi pro kočičí útulky je pro mě srdeční záležitost. Oslovím konkrétní útulek, namaluji útulkem či depozitem vybranou kočku, která má pro útulek specifický význam a zároveň má i zajímavý osud, s nímž oslovíme veřejnost,“ vysvětluje Romana Štrynclová.

Obraz tvoří součást výstavy „Souhvězdí Bohumila Hrabala“ (kolekce obrazů koček obohacená básněmi Aleny Vávrové) a po celou dobu jejího trvání probíhá dražba. „Chtěla jsem obrazům přidat ještě nějaký další smysl, nadstavbu ve smyslu někomu pomoci. Je to taková „missí nemoc“, dodává s nadsázkou Romana, dtžitelka titulů Miss Morava a Miss Sympatie za rok 1991.

V červenci začala další aukční výstava ve prospěch spolku Cat World, který pomáhá potřebným kočkám v Praze a okolí. Naleznete ji v novém kulturním prostoru Bar/ák v Praze na Florenci, Za Poříčskou branou 7. Kmotrou obrazu kočky Evičky nalezené ve squattu se stala herečka Eva Leinweberová a dražba končí 8. srpna 2019 o půlnoci.
Připravil Go

Související články

Radost Sobě

2019-01-01

Je to tak snadné. Stačí maličkosti. Všímat si, přemýšlet, vnímat, zažívat radost a sdílení, dávat všanc svůj čas i plány. Všechno člověka posouvá dál….

ZeMě 1o/2o17

2017-10-25

olejomalby naleznete v ambulanci Plastické chirurgie v Řečkovicích www.stepan-plastika.cz ZeMě ZeMě

KULIOHLÉDNUTÍ 9/2o16

2016-09-20

všech 28 grafik naleznete v ambulanci Plastické chirurgie v Řečkovicích www.stepan-plastika.cz