ŠALINA 10/2022

ŠALINA 10/2022

2022-10-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Kočkafé nabízí kávu i obrazy

Do bývalého legendárního klubu Livingstone na Dominikánském náměstí se na začátku září přestěhovalo Kočkafé Schrödinger a s ním i Galerie Felidae. Brňané tak mají jedinečnou možnost vychutnat si dobrou kávu, pohladit si kočičí obyvatele a pokochat se obrazy v prostoru největší kočičí kavárny ve střední Evropě.

Galerie Felidae našla své místo v kočičí kavárně už začátkem roku, kdy Kočkafé ještě sídlilo na Kolišti. Na místo činu se tak nyní vrací i brněnská výtvarnice Romana Štrynclová, která v prostoru vystavuje vlastní obrazy a zároveň jako kurátorka plánuje v galerii výstavy dalších výtvarníků.

Kromě svých obrazů ze série ZeMěKočky a Felidae vybrala Štrynclová do nového prostoru tvorbu výtvarnice Rosany De Montfort. V jejich dílech se mísí tajemno, sci-fi i souboj prostoru s časem. Momentálně kavárně dominuje triptych od De Montfort Zpátky ke kořenu. Na 1.října se pak chystá – v souvislosti s třetími narozeninami kavárny – obněna Rosaniny výstavy.

V Kočkafé Schrödinger narazíte na pět kočiček, které v kavárně našly svůj nový domov, a další by měly přibývat. V nabídce pak nechybí domácí zákusky, zmrzlina a limonády. Pravidelné výstavy brzy doplní promítání filmů, komornější koncerty i přednášky.
(sal)

GALERIE FELIDAE

Související články

POHÁDKA PRO MOURINKU

2022-10-30

26. aukce pro Feliti – kastrační program v ČR výstava v Městská knihovna Praha, pobočka Břevnov aukce : 31. 10. – 01. 12. 2022 /do půlnoci vyvolávací…

grafika – orchideje

2009-03-21

2009 počítačová grafika ORCHIDEJ I. ORCHIDEJ II. ORCHIDEJ III. ORCHIDEJ IV. ORCHIDEJ V. ORCHIDEJ VI.

APETÝT 22.2.2019

2019-02-22

povídání s Janou Kobylinskou v Českém rozhlase Brno APETÝT – ROZHOVOR