ŠALINA 10/2022

ŠALINA 10/2022

2022-10-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Kočkafé nabízí kávu i obrazy

Do bývalého legendárního klubu Livingstone na Dominikánském náměstí se na začátku září přestěhovalo Kočkafé Schrödinger a s ním i Galerie Felidae. Brňané tak mají jedinečnou možnost vychutnat si dobrou kávu, pohladit si kočičí obyvatele a pokochat se obrazy v prostoru největší kočičí kavárny ve střední Evropě.

Galerie Felidae našla své místo v kočičí kavárně už začátkem roku, kdy Kočkafé ještě sídlilo na Kolišti. Na místo činu se tak nyní vrací i brněnská výtvarnice Romana Štrynclová, která v prostoru vystavuje vlastní obrazy a zároveň jako kurátorka plánuje v galerii výstavy dalších výtvarníků.

Kromě svých obrazů ze série ZeMěKočky a Felidae vybrala Štrynclová do nového prostoru tvorbu výtvarnice Rosany De Montfort. V jejich dílech se mísí tajemno, sci-fi i souboj prostoru s časem. Momentálně kavárně dominuje triptych od De Montfort Zpátky ke kořenu. Na 1.října se pak chystá – v souvislosti s třetími narozeninami kavárny – obněna Rosaniny výstavy.

V Kočkafé Schrödinger narazíte na pět kočiček, které v kavárně našly svůj nový domov, a další by měly přibývat. V nabídce pak nechybí domácí zákusky, zmrzlina a limonády. Pravidelné výstavy brzy doplní promítání filmů, komornější koncerty i přednášky.
(sal)

GALERIE FELIDAE

Související články

7.KULINARIUM “Adventní”

2012-11-27

& výstava nejen olejomaleb Romany Štryncl  “Královny slz a ostružin” foto: Petr Dubjak a team kulinaria

FELIDAE koberec

2020-07-10

nekonečná řada obrazů inspirovaná větou z kočičí detektivky : “…V přízračném světle, dopadajícím z ulice, vypadala ta masa našinců jako heboučký kob…

18.KULINARIUM “Ztracený Králík”

2014-06-24

& Velká Arkána ve Šperku, Petra Matovská -www.peralmodels.cz/sperky foto: Petr Dubjak & Tomáš Picka, Petr Ivančic, Ladislav Muller