Štrynclová vydražila obraz pro útulek za 15.000 a počítá KočkoMandaly

Štrynclová vydražila obraz pro útulek za 15.000 a počítá KočkoMandaly

2018-04-27
média & Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA 2018.04.27

Štrynclová vydražila obraz pro útulek za 15.000 a počítá KočkoMandaly

Na 15.000 korun se závěrem dubna vyšplhala kočičí aukce olejomalby kočky Elišky, která tvořila součást výstavy Souhvězdí Bohumila Hrabala a ZeMěKočky ve svitavské Kavárně V parku.

 „Aukce byla tentokrát celkem napínavá a věřím, že pro přihazující i zábavná,“ vyjádřila se výtvarnice Romana Štrynclová, autorka obrazu, jenž vznikl ve prospěch kočičího depozita Světluška Svitavy. „Jsem moc ráda, že jsme pro Světlušku získali tak vysokou částku. Paní Jana Zerzánová se o kočky v útulku skvěle stará. Byla jsem se za nimi podívat ještě před výstavou i po jejím ukončení. Kočky mají volně k dispozici dům i zahradu a je znát, že je o ně pečováno s láskou. Jediné, co jim chybí, je jen ten jejich člověk,“ uvedla na adresu útulku Romana.

Vydraženou částku útulek využije na nákup krmiva a zejména veterinární péči o své chráněnce. „Dvěma kočkám nechám udělat sono, dám vyšetřit kocourka se zvětšenými uzlinami a zaplatím kastraci tří dorostenců,“ naznačila majitelka útulku Jana Zerzánová. Peníze zároveň pokryjí i náklady na nákup pipet proti parazitům.

Výtěžek ze svitavské, v pořadí třinácté aukce, je druhý nejvyšší v pořadí. Prvenství si stále drží obraz Maťko a Sidík pro útulek Tibet. Ten se v roce 2015 podařilo vydražit za 15.850 Kč.

Od května se lze setkat s tvorbou Romany Štrynclové také v Praze. V knihovně na Pohořelci se uskuteční výstava z jejího cyklu ZeMěKočky a souboru obrazů Královny slz a ostružin, propojeného s básněmi. Výstava ponese Romanin oblíbený název BARVY BÁSNÍ BÁSNÍ BARVY.

Romana Štrynclová v interiéru knihovny v Praze – Hradčanech už vystavovala v roce 2016. Tenkrát šlo o sérii kočičích olejomaleb Souhvězdí Bohumila Hrabala. Součást výstavy tvořila i aukce kočky Twiggi pro Pražský spolek ochránců zvířat.

Na červen brněnská výtvarnice chystá aukci obrazu kocoura Toffyho pro kočičí azyl LuckyCats z Ostopovic. Kmotrou obrazu se na vernisáži a zároveň zahájení aukce stane herečka Pavla Vitázková. Vše se odehraje v Galerii Aviatik v Pršticích, kde se Štrynclová prezentovala už v roce 2011 Královnami slz a ostružin. Průřez její tvorbou nabídne v letních měsících také Galerie „Na konci světa“ ve Veltrusech.

Kromě olejomaleb se Romana nově věnuje sériím perokreseb KočkoMandaly. „Impulsem byly sedmdesáté narozeniny mé maminky. Nakreslila jsem jí mandalu složenou ze sedmdesáti koček. A popravdě jsem víc přepočítávala než kreslila. Dárek se všem líbil, a tak mě napadlo, že bych postupně vytvořila číselnou řadu kočkomandal od jedné do sta,” vysvětlila Romana. Nově vznikají také perokresby Tlapkovníků a Pacičkovníků, které jsou společně s KočkoMandalami aktuálně k vidění v Romanině autorské kočičí galerii FELIDAE v prostorách Cafe&Wine v Adamově.

 

 

Související články

Kateřina Dubovcová

2018-02-05

“DON QUIJOTE DE LA m ANCHA” obrazy divadelních koláží Kateřina Dubovcová Kateřina Dubovcová Kateřina Dubovcová Kateřina Dubovcová Kateřina Dubovcová K…

ART-TOUR.CZ 8/2017

2017-08-28

Adamov se může pochlubit první tuzemskou kočičí galerií ART-TOUR.CZ Pro Adamov už dávno neplatí, že jde o nudné normalizační město bez špetky invence….

“ZVÍŘATA & BÁBY” – GALERIE MIKIPIKI

2016-11-01

Mikipiki cafe, Vídeňská 132/100, Brno FUTURUM popisek popisek 2