NAŠE KOČKY 11/2021

NAŠE KOČKY 11/2021

2021-11-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

“Svět se nezmění když zachráníš jednu kočku, ale pro tuto kočku se svět změní navždy…”

Brněnská výtvarnice Romana Štryncl postupně oslovuje prověřené útulky po celé České republice, vždy namaluje vybranou kočku a její obraz se draží po dobu výstavy na stránkách útulku. Celá částka pak jde na jeho účet. Tentokrát to bude portrét Kikiny z Koček SOS Hodonín, vernisáž proběhne 19.11.2021 v Kočkafé Schrödinger v Brně. Kmotrem obrazu je divadlelní projekt S láskou Mary společnosti STAGEARTCZ v koprodukci s Divadlem Bolka Polívky v Brně. Na vernisáži bude přítomna i Lucie Hlavinková, která napsala pohádku podle skutečného příběku Kikiny a také představí novou knížku o kočce Fabiole.

Opravdová pohádka

„Co tam máš? Vykašli se na to a pojď, autobus nepočká!“ Partička kamarádů mířících na zábavu volala na Radka, který na cosi zíral do křoví.
„Do keřů se nakláněj až po pařbě, ne před ní,“ utahovali si z něho, ale pak všichni překvapeně zmlkli, když zpod větví vytáhl kotě, tak malinkaté, že se vlezlo přesně do dlaně.
„Co s takovou myší?“ poškrábal se jeden za uchem a řekl nahlas to, co si mysleli ostatní. Nechtěli se nechat zdržovat od zábavy, konečně tu byl pátek a po týdnu chození do práce si přece zaslouží se pobavit. Ne starat se o jakési ubohé stvoření, které stejně vypadá, že dlouho nevydrží. Nastoupili do autobusu a přes zamlžené okno jen viděli, jak Radek sbalil mrňavé kotě pod košili a zamířil zpět domů.
„Mňau!“ ozvalo se kotě, které Radek umístil do vany, protože neměl absolutně žádné tušení, co si s ním má počít a vana mu připadala jako nejbezpečnější místo.
„Mňau! Protestovalo kotě stále naléhavěji, protože se mu ve vaně pranic nelíbilo.
Po probdělé noci ráno zavolal do útulku. Kočky nejsou nic pro něho, ani neví, čím se živí a co potřebují, navíc stejně často jezdí služebně pryč. Už si svoje splnil, ať se teď stará někdo jiný, ne?
Když kotě odevzdával Lucce, která měla zrovna službu, s překvapením zjistil, že má stažený krk a skoro nemůže promluvit, jak mu je úzko, že dává to prťavé zvíře pryč. Anebo nemohl promluvit proto, že se mu tahle zaměstnankyně útulku opravdu, ale opravdu moc líbila?
Pravidelně chodíval Kikinu kontrolovat, jestli se o ni v útulku dobře starají, a vždycky se nějakou zvláštní náhodou potřeboval zeptat zrovna Lucky. Nakonec se ale rozhodl, že si Kikinu vezme zpátky k sobě domů, protože už prostě nechtěl žít sám, a navíc toho teď o kočkách věděl docela dost, hlavně tedy to, že se rozhodně nedávají do vany. Nevěděl ovšem, že když jezdí často pryč, musí mít kočky dvě, aby té jedné nebylo samotné smutno. Nechal proto Lucku, aby mu vybrala Bárta, útulkového kocourka, který tím dostal šanci na lepší život.
Teď zase chodila Lucka kontrolovat k Radkovi domů, jestli je všechno v pořádku a jestli se Kikina a Bárt dobře snesou.
Nebyl s tím vůbec žádný problém. Ovšem hlavně se výborně snesli Lucka s Radkem a snášeli se čím dál tím lépe. O tři roky později se vzali a založili šťastný domov plný koček.

Jestli tohle není pohádkový konec? No řekněte sami…

KOČKY SOS HODONÍN kastrují, krmí, léčí, umisťují do nových domovů…
Jak nám můžete pomoci? Útulek bude rád za jakoukoli formu pomoci. Moc vám děkujeme, že na nás myslíte.
transparentní účet: 2600773655/2010
kastrační program: 2201683038/2010

KIKINA – Kočky SOS Hodonín

plátno, olej, 40x40cm, foto: Petr Ivančic

KOČIČÍ VÝSTAVA S NETYPICKÝM KMOTREM

PŘÍHOZY ZDE : FACEBOOKWEB

 

Související články

Mé Frantovy a Alenka

2019-12-01

Mé Frantovy a Alenka Šťastná shoda okolností mi do života přivedla poezijní kometu Alenku Vávrovou. Zářící, energickou, jedinečnou, komplikovanou. Ale…

Jana Bačová Kroftová

2016-04-23

“Kreslím proti Strachu” portréty

ZeMěKočky v Oboře

2022-04-11

Knihovna Obora Knihovna Obora