Kočičí výstava s netypickým kmotrem

Kočičí výstava s netypickým kmotrem

2021-11-01
média & Tiskové zprávy
Kočky, aukce, pohádky, zvířata

Málokdy se stane, že je kmotrem výstavy divadelní představení. Ale jelikož se někdy herci a obrazy „potkávají“, může dojít ke vzácnému spojení. Přibližně před rokem vystavovala výtvarnice Romana Štrynclová své obrazy ve foyeru Divadla Bolka Polívky a ve stejné době v divadle zkoušela nový titul S láskou Mary divadelní společnost StageArtCz. Herci denně procházeli kolem obrazů z aukční výstavy věnované Útulku Tibet.

Rok se s rokem sešel a situace se částečně zopakuje v Kočkafé Schrödinger na Kolišti, kde bude od 19. listopadu k vidění výstava Romany Štrynclové Pohádka pro Kikinu spojená s aukcí kočičího obrazu ve prospěch útulku Kočky SOS Hodonín. A kmotrem bude celé představení.

„Proč? Důvody jsou jednoduché. Mám ráda Bolka a jeho divadlo, kde se konala i neveřejná premiéra představení S láskou Mary. Líbilo se mi i první uvedení inscenace před diváky na Letní scéně Divadla Bolka Polívky. Mám potřebu divadlo podporovat a také už delší dobu sleduju tvorbu Petra Halberstadta, který titul S láskou Mary režíroval, a s žádostí o kmotrovství jsem o něm už dříve uvažovala,“ vysvětluje Romana Štrynclová.

KIKINA – S láskou Mary, foto Vítězslav Charvát

Na výstavě v Kočkafé Schrödinger budou k vidění olejomalby výtvarnice z kolekce ZeMěKočky a dražit se bude aukční obraz kočky Kikiny, k níž se váže zajímavý příběh. Do útulku ji jako nalezence přinesl mladý muž s tím, že se o kočičku nemůže starat, protože často jezdí na služební cesty. Zároveň měl ale potřebu kotě navštěvovat a současně s kotětem tak navštěvoval i pracovnici útulku Lucii. Ta mu doporučila, když chtěl Kikinu zpátky, mít doma kočky dvě – a pro jistotu chodila zase ona k němu domů kontrolovat, jestli je o kočky dobře postaráno. Jak to asi dopadlo? Celý tento příběh vystihuje i pohádka se šťastným koncem, kterou přímo k aukčnímu obrazu napsala spisovatelka Lucie Hlavinková.

KIKINA –  Kočkafé Schrödinger

Aukce obrazu potrvá po celou dobu výstavy až do 17. prosince a výtěžek poputuje na potřeby hodonínského útulku Kočky SOS Hodonín, který udělal spoustu záslužné práce péčí o zaběhnuté kočky v době po červnovém tornádu. I obyvatelky kočičí kavárny pocházejí ze stejného útulku.

PŘÍHOZY ZDE : FACEBOOKWEB

 

 

 

 

Související články

deník.cz 10/2010

2010-10-06

Roman Vojtek pokřtil nový almanach BRNĚNSKÝ ceník.cz Brno – Herec Roman Vojtek a brněnská výtvarnice Romana Štrynclová pokřtili ve středu v prodejně K…

atelier

Pomoc pro Mourka s Naďěždou Chrobokovou – Tomicovou

2020-01-27

Prvním útulkem, pro který v letošním roce uspořádá aukci výtvarnice Romana Štrynclová, se stane už za pár dní Mourek Prostějov, z. s. Pod názvem Báseň…

blesk.cz 1/2o17

2017-01-30

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-volny-cas/446680/z-byvale-miss-morava-je-malirka-kocici-obrazy-pomuzou-kocicim-utulkum.html ZeMěKrálovny…