RADIO Kroměříž

RADIO Kroměříž

2017-12-15
FELIDAE, média & Tiskové zprávy
Kočky, aukce, básně

Aukce pro kočky – když kočičí obrazy pomáhají zatoulaným kočkám v Kroměříži

http://www.radiokromeriz.cz/clanky1197_aukce-pro-kocky-kdyz-kocici-obrazy-pomahaji-zatoulanym-kockam-v-kromerizi.html

Od roku 2o13 pracuje malířka Romana Štrynclová na souboru kočičích olejomaleb. Výstavy bývají spojené s dražbami pro kočičí útulky. Jejím dvanáctým aukčním obrazem se stane olejomalba kocoura Trojnožky ze spolku na ochranu zvířat Zatoulané štěstí. Aukce obrazu, jehož celá částka půjde na spolek Zatoulané štěstí, trvá do páteční půlnoci 15. 12. 2017. Zájemci mohou přihazovat přímo na stránkách útulku nebo na facebooku. 
Výstava spojená se zahájením dražby se uskuteční v Kroměříži v hudební restauraci Stará masna v sobotu 18. listopadu před sólovým koncertem zpěváka a klávesisty Romana Dragouna, který je naplánovaný na 21:00 hodin.Výtěžek z celé aukce poputuje na konto útulku.
„Průběžně jsem sledovala, jestli v Kroměříži nějaký útulek nevznikne. Měla jsem jen neoficiální informace o depozitu, které se stará o nemocné venkovní kočky. Spolek Zatoulané štěstí jsem navštívila krátce po jeho regulérním vzniku zrovna při zařizování nového kočičího pokoje,“ popisuje Romana. Rychle se rozkřiklo, že zakladatelky depozita pomáhají nechtěným a zraněným kočkám, a tak jim je lidé začali nosit. Dnes spolek na ochranu zvířat na Kroměřížsku Zatoulané štěstí, z. s. působí v rodinném domku s venkovní voliérou a momentálně poskytuje azyl více než stovce koček. Kromě koček určených k adopci se stará i o handicapované a starší kočky, které potřebují zvláštní péči, a kočky, pro něž se stal útulek už v dřívějších letech domovem.
Obrazy Romany Štrynclové najdete na více místech v Kroměříži 
Kromě Staré masny ozdobí Romaniny obrazy také interiér kočičí kavárny La Micina. Do třetice k výstavním prostorům přibyla ještě kavárna veloCAFÉ na Velkém náměstí. „Poprvé vznikl projekt trojvýstavy, což považuji za skvělé, protože tak rozšíříme řady dražitelů obrazu, případně i podporovatelů útulku Zatoulané štěstí,“ uzavírá Romana.

Související články

POHÁDKA BEZ KONCE

2014-09-08

báseň Aleny Vávrové perokresba

New Express 11/2013

2013-11-22

http://www.newexpress.cz/

Zvířata

2012-03-28

Ambulance plastické chirurgie www.stepan-plastika.cz