Naše kočky 12/2019

Naše kočky 12/2019

2019-12-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

KOČKY V UMĚNÍ
Souhvězdí Bohumila Hrabala

18. aukce kočičího obrazu výtvarnice Romany Štrynclové právě probíhá. Obraz s názvem Pink je vystaven v mikulovské Galerii Efram v Husově ulici číslo 4.

Příběh kočky Pink
“Na začátku října 2017 ke krmným miskám u jedné brněnské firmy přišlo malinké koťátko. bylo ve zbědovaném stavu, k mému zděšení mu při čůrání moč tekla z pupíku. Veterinářka konstatovala genetickou vadu a doporučila uspání. S tím jsem se nedokázala smířit. Odmítla jsem tento rozsudek. Zvolila jsem jinou cestu, cestu operace a šanci na život… Buď přežije, anebo stejně umře. Dlouho vůbec nebylo jisté, jak to dopadne. Zažila jsem si s ní očistec. Deset dní po operaci ještě chytla kalcivirózu, více než týden byla na tekuté stravě, jen ležela a musela jsem ji krmit, pomáhala jsem jí s vyměšováním. Veškeré náklady an léčbu šly za mnou. Výsledek již všichni známe, kočička přežila a dnes je z ní dračice. Nikdy jsem neuvažovala, že bych ji dala do nabídky, je moje.”

Kočky u Katky, z.s.
“Útulek pečuje o bezprizorní venkovní kočky, které potřebují pomoc. Kočky mají k dispozici samostatný domek a výběh se škrabadly a prolézačkami. Každá kočička projde veterinární prohlídkou, je jí poskytnuto potřebné ošetření, vakcinace a kastraci (pokud nejde o malé kotě,kdy je pak povinnost kastrace zanesena do adopční smlouvy). Pak hledám ty nejlepší domovy.
Začalo to o vánocích 2014, když jsem byla těhotná. Můj muž nalezl březí kočku, která u nás porodila. Zjistila jsem, jak strašně se lidé chovají ke kočkám, celkově ke zvířatům, a měla jsem prostě potřebu pomáhat. Dočaskovala jsem pro Kočky SOS Hodonín a v dubnu 2019 vznikl útulek Kočky u Katky, z.s.
Spolupracuji s kastračním programem Kaspro.

Kateřina Kršková, Starovičky
tel.: +420 725 488 419
transparentní účet : 2701623410 / 2010

Pink, olej, plátno, 40 x 40 cm, foto: Petr Ivančic

Toto je ta chvíle
( písnička pro Pink )

Toto je ta chvíle Chvíle nad ránem:
otevřou se od zázračného sklípka dvérečka
Můj pán vyjde opojen
S ním štíhlá tajemná dívka cérečka

Ref.: pink – pink – pink – pink – pink…

Usednou na lavičku Budou se dlouze líbat
Já se budu mlsně dívat Než přijdu na řadu
Všichni tři pak vonět budem krásně
bílým sauvignonem…

Ref.: pink – pink – pink – pink – pink…

Na obloze tančiti bude růžová luna
Kočka, co není ani trochu flink
Pink… tu nevystraší ani stokilová kuna
Mazlíček z Mikulova – Pink

Ref.: pink – Pink – pink – Pink – pink

Pink – pink…

© Alena Vávrová

Související články

Hana Mičková

2017-01-14

“ZLODĚJKY LŽIČEK” ilustrace básnické sbírky Blanky Fišerové   Hana Mičková, Blanka Fišerová Hana Mičková, Blanka Fišerová Hana Mičková, Blanka Fi…

POSUN ČASU

2022-09-03

GALERIE FELIDAE FACEBOOK

btv _ Na jedno s… 10/2010

2012-06-13

  http://www.b-tv.cz/videogallery/na-jedno-s-romana-strynclova-a-sylva-lauerova/   Romana Štrynclová a Sylva Lauerová v talk show s moderáto…