Naše kočky 2/2020

Naše kočky 2/2020

2020-02-01
Galerie Felidae, média & Tiskové zprávy

Kočky v umění
Souhvězdí Bohumila Hrabala

BÁSEŃ PRO JULINKU – V sobotu 1. února 2020 proběhne vernisáž výstavy brněnské výtvarnice Romany Štrynclové v Zámecké galerii na Pernštýnském náměstí v Prostějově.

Julinka, Mourek Prostějov

Kmotrou výstavy bude milovnice koček herečka Naďa Chroboková. Součástí výstavy je i dražba obrazu kočky Julinky. Báseň k obrazu opět napsala Alena Vávrová.

OMNIA
(pro Julii a jejího Romea Čičina)

Bože!

Já jsem ta tvoje cesta
tvé moře
tvá láska
tvůj hrad
Tvé tajemství
tvůj příkaz
Oko které tě sleduje
Tvá ranní modlitba
kočka Krajina
magie zasunutá v nás
uprostřed Šíleného města
Výkřik i ztišení
nehybnost i vzruch
Hořící voda
dřevo země
i Poslední Vzduch – Omnia …
          © Alena Vávrová

Julinčin příběh
“Je strašně těžké vybrat z naší činnosti jen jednu z kočiček, ale nakonec jsem se rozhodli pro Julinku. Tuto kočičku nám nahlásili lidé náhodně projíždějící obcí Ptení. S odchytem bezprizorní kočičky nám pomohli místní. proběhlo ošetření u veterináře, následovala kastrace, vytrhání zkažených zoubků a léčení dalších neduhů. prognóza však nebyla vůbec dobrá.
No, následně se začalo s hledáním nového domova. První pokus vypadal velmi nadějně, ale z nepochopitelných důvodů nedopadl dobře. Záhy se ozvala další paní, která neváhala ani minutu a pro kočičku si přijela. Julinka tak získala krásný nový domov a milující paničku. I když kočičce selhávaly ledviny a její zdravotní stav byl velmi špatný, tak společné úsilí pomalu vede k uzdravení.”

Toto je jeden příběh z mnoha, které prožívají nalezené kočky a mapije je Mourek Prostějov, z. s.
Mourek Prostějov, z. s. vznikl za účelem pomáhat opuštěným kočkám.
“Nezodpovědností lidí se stále více setkáváme s nechtěnými tvory, kteří za svůj život nepoznají nic jiného než nemoci, hlad a zimu. Oni sami si tento život nevybrali, tento život jim určil člověk!
Pojďme těmto zvířátkům pomoci a jejich nelehký život aspoň o kapičku usnadnit!
Mapujeme opuštěné kočky v Prostějově a okolí a snažíme se jim pomáhat. Kočkám zajišťujeme krmení, boudičky, základní veterinární péči a kastraci. Prosíme, nezaměňujte nás za útulek.”
Jana Seifriedová

transparentní účet : 2101329031 / 2010
aukce trvá po dobu výstavy : 1. 2. – 27. 2. 2020 /do půlnoci
naleznete ji na : facebooku Mourek Prostějov, z.s.

Související články

Naše kočky 3/2020

2020-03-01

Výtvarnice Romana Štrynclová maluje (a miluje) nejen kočky Mám rád Brno, nejen proto, že jsem se tam narodil a prožil dětství, dospívání i první lásky…

Cena obrazu pro kočičí útulek se vyšplhala na 27 tisíc

2018-12-20

TISKOVÁ ZPRÁVA 2018.12.20 Celý projekt funguje, propojuje lidi a vede je k zamyšlení i větší všímavosti, říká Romana Štrynclová Patnáctá aukce pro Kon…

Zlatíčka

2019-12-06

kolekce: ZlatéPrase / ZlatáMatka / ČernáKočka …a také konkrétní Zlatíčka Štěstí je vzácná věc – a tak v předvánočním čase – zrodilo se ZlatéPrase So…